Hakkımızda

Yurtman & Kara Hukuk Bürosu,

1985 yılında Av. Dr. Nevin (Demir) Yurtman tarafından İstanbul’da kurulmuştur. 2000 yılında Av. Şaban Kara'nın ortak avukat olarak katılımı ile faaliyetine devam etmektedir. Kurulduğu 1985 yılından bu güne, kişilere ve sektörlerinde önde gelen yerli ve yabancı çok sayıda şirkete avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti vermiş, müvekkillerini en iyi şekilde temsil etmiş, gereksinimleri doğrultusunda onlara çözümler üretmiş ve büyük katkılar sağlamıştır. 

Halen, edinmiş olduğu deneyim ve bilgi birikimi ile; müvekkillerinin istekleri doğrultusunda, çözüme yönelik araştırma ve titiz çalışmaları ile hizmet vermekte, olası uyuşmazlıkların ve hak kayıplarının engellenmesi için de gerek gerçek kişi gerekse kurumsal müvekkillerine koruyucu hukuki danışmanlık yapmaktadır. Yurtman & Kara, müvekkillerine Türkçe, İngilizce ve Fransızca dillerinde -özellikle aşağıda yazılı alanlarda- hizmet vermeye devam etmektedir.

Yurtman & Kara, özellikle; “Ticaret Hukuku, özellikle Şirketler, Ticari İşletme, Kıyketli Evrak Hukuku Uyuşmazlıkları ve Danışmanlık, Borçlar Hukuku, özellikle Tipik ve Atipik/Karma Sözleşmeler, Tazminat Sorumlulukları ve Bunlara Dayalı Uyuşmazlıklar, İcra ve İflas Hukuku, Vergi Hukuku ve Ticari İşletmelerin Vergisel Sorunları, Miras Hukuku, Gayrımenkul ve İnşaat Hukuku, İş Hukuku, Uluslararası Kara ve Hava Taşımacılığına İlişkin Uyuşmazlıklar, Aile Hukuku, Boşanma ve Mali Sonuçlarına İlişkin Uyuşmazlıklar, Bilişim Hukuku, Kat Mülkiyeti Hukuku, şirket ve şahıslarla ilgili karmaşık işlem ve uyuşmazlıkların çözümü ile hukuki mütalaa çalışmaları, yetkili merciler nezdinde işlerin takibi ile sonuçlandırılması” alanlarında yüksek bilgi ve deneyime sahip olup bu konularda uzmanlaşmıştır.