Hakkımızda

Yurtman & Kara Hukuk Bürosu,

1985 yılında Av. Dr. Nevin (Demir) Yurtman tarafından İstanbul’da kurulmuştur ve 1985 ’ten bu yana Hukuki Danışmanlık ve Avukatlık hizmeti vermektedir. 2000 yılında Av. Şaban Kara ’nın ortak avukat olarak katılımı ile faaliyetine devam etmektedir. Kurulduğu günden bu güne aradan geçen otuz bir yılda sektörlerinde önde gelen yerli ve yabancı çok sayıda şirkete avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti vermiş, müvekkillerini yargı mercileri ve resmi/özel kişi ve kurumlar önünde temsil ederek gereksinimleri doğrultusunda onlara çözümler üretmiş ve büyük katkılar sağlamıştır. 

Yurtman & Kara, butik bir hukuk bürosu olarak uzun yıllar edinmiş olduğu deneyim ve bilgi birikimi ile halen; müvekkillerinin istekleri doğrultusunda, çözüme yönelik araştırma ve titiz çalışmaları ile hizmet vermekte, olası uyuşmazlıkların ve hak kayıplarının engellenmesi için de gerek gerçek kişi gerekse kurumsal müvekkillerine koruyucu hukuki danışmanlık yapmaktadır. Yurtman & Kara, yerli ve yabancı müvekkillerine Türkçe, İngilizce ve Fransızca dillerinde -özellikle aşağıda yazılı alanlarda- hizmet vermeye devam etmektedir.

Yurtman & Kara Hukuk özellikle; “Ticari Şirketlerin Hukuk Danışmanlığı, Ticari İşletme Hukuku, Tipik ve Atipik/Karma Sözleşmeler ve Bunlara Dayalı Uyuşmazlıklar, Vergi Hukuku ve Ticari İşletmelerin Vergisel Sorunları, Gayrımenkul ve İnşaat Hukuku, Ticaret Hukuku, İş Hukuku, Borçlar Hukuku, Tazminat Hukuku ve Sözleşmeler, Uluslararası Kara Taşımacılığı ve Hava Taşımacılığına İlişkin Uyuşmazlıklar, Aile Hukuku, Boşanma ve Mali Sonuçlarına İlişkin Uyuşmazlıklar, Miras Hukuku, Bilişim Hukuku, Kat Mülkiyeti Hukuku, şirket ve şahıslarla ilgili komplike/karmaşık işlem ve uyuşmazlıkların çözümü ile hukuki mütalaa, yetkili merciler nezdinde işlerin takibi ile sonuçlandırılması” alanlarında yüksek bilgi ve deneyime sahip olup bu konularda uzmanlaşmıştır.