ORTAKLAR

Av. Şaban KARA

Av. Şaban KARA


sabankara@yurtman-kara.av.tr

sabankara@istanbulbarosu.org.tr

1999 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1997 yılından itibaren çeşitli hukuk bürolarında çalışmıştır. Av. Dr. Nevin Yurtman’ın kurmuş olduğu Hukuk Bürosu’na, 2000 yılında ortak avukat olarak katılmıştır.       

Özellikle; Ticaret ve Şirketler Hukuku, Uluslararası Kara ve Hava Yolu Taşımacılığı Hukuku, Kıymetli Evrak Hukuku, Borçlar Hukuku, Özel Borç ilişkileri, Tipik ve Atipik Sözleşmeler Hukuku, Gayrımenkul Hukuku, Miras Hukuku, Tazminat Hukuku, İcra İflas Hukuku, İş Hukuku ve İş Davaları, Kat Mülkiyeti Hukuku, Tüketici Hukuku ve Bilişim Hukuku alanlarında uzmanlaşmıştır. İlgi ve uzmanlık alanları ile ilgili İstanbul Barosu’nca düzenlenmiş birçok Meslekiçi Eğitim ve Sertifika Programlarına katılmıştır. Halen bu alanlarda çalışmalarını sürdürmektedir. 

Yabancı dili İngilizce dir. Çeşitli dernek ve platformlara üyedir. 2000 yılından bu yana İstanbul Barosuna kayıtlı olarak fiilen Avukatlık yapmaktadır.

YAYINLAR

Makaleler:

  • İnternet Yoluyla Havalede Hukuki Sorumluluk (Karar İncelemesi), İstanbul Barosu, 2007
  • 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki Kanun, E-Ticaret Yapanlar ve Hizmet Sağlayıcıların Yükümlülükleri ve Yaptırımlar, İstanbul, 2015
  • İçerik eklenecektir